5 نکته مهم در خرید دیزل ژنراتور

5 نکته مهم در خرید دیزل ژنراتور: دیزل ژنراتورهای مورد استفاده برای برنامه های پشتیبان گیری تجاری، صنعتی و اضطراری یکی از رایج ترین و محبوب ترین انتخاب ها در بین کاربران ژنراتور است. دیزل ژنراتورها همه کاره هستند و با قطعات صنعتی بادوام ساخته شده اند تا به نیازهای تولید برق در زمینه های مختلف کمک کنند.

موارد مصرف ژنراتور

5 نکته مهم در خرید دیزل ژنراتور: چه استفاده از دیزل ژنراتور برای عملیات ساختمانی، عملیات استخراج، پشتیبان گیری از مرکز داده باشد یا تقریباً هر صنعتی که می تواند از یک دیزل ژنراتور پشتیبان بهره مند شود، گزینه عالی برای صنعت گران به شمار می رود. دلایلی وجود دارد که چرا دیزل ژنراتورها به یک کالای اصلی تبدیل شده اند.

سوخت دیزل به دلیل پایداری، کمتر قابل اشتعال بودن نسبت به گاز، تولید نسبت چگالی انرژی به حجم بیشتر و میزان مصرف کارآمد آن شناخته شده است. به طور کلی، دیزل ژنراتورها در مقایسه با همتایان گاز طبیعی خود، کمتر از نیمی از سوخت را می سوزانند، در حالی که همچنان می توانند به همان میزان خروجی کار دست یابند.

مهم است که مشخص شود ژنراتورهای دیزل معمولاً در حالت آماده به کار، پرایم و قابل حمل اجاره استفاده می شوند که به تطبیق پذیری آنها می افزاید. اگرچه ممکن است واحدهای دیزل ژنراتور امیدوارکننده به نظر برسند، مهم است که نکات منفی را در نظر بگیرید. گروه صنعتی رحیمی پیشنهاد می کند قبل از خرید دیزل ژنراتور حتما این موارد را مرور کنید و در هنگام خرید به آنها توجه کنید.

 خرید دیزل ژنراتور دست دوم

در این 5 نکته مهم در خرید دیزل ژنراتور به مواردی همچون خرید دیزل ژنراتور دست دوم نیز اشاره خواهیم کرد. در واقع خرید ژنراتور دست دوم یک راه عالی برای صرفه جویی در هزینه است اما اغلب در مورد خرید تجهیزات دست دوم تابو وجود دارد. به هر حال منطقی است، با یک محصول جدید شما به طور کلی می دانید دقیقا چه چیزی دریافت می کنید. با یک محصول استفاده شده هرگز نمی توانید آنقدر مطمئن باشید.

هزینه ژنراتور

به طور کلی، ژنراتورهای تجاری پرهزینه هستند. چه در حال خرید یک گاز طبیعی یا یک ژنراتور دیزلی باشید، مهم است که هزینه اولیه خرید را در نظر بگیرید. به عنوان یک قاعده کلی، دیزل ژنراتورهایی که از 150 کیلووات و بالاتر شروع می شوند، قیمت بیشتری نسبت به همتایان گاز طبیعی خود دارند. پیشنهاد می‌شود مقاله مهم راهنمای جامع خرید دیزل ژنراتور را مطالعه کنید.

سوخت مصرفی ژنراتور

در حالی که سوخت دیزل به داشتن نرخ مصرف عالی و نسبت تراکم انرژی به حجم شناخته شده است، هنگام در نظر گرفتن یک دیزل ژنراتور برای پشتیبان‌گیری از کسب و کار یا تأسیسات خود، مواردی وجود دارد که باید به خاطر داشته باشید.

سوخت دیزل ممکن است پایدار و کمتر از گاز قابل اشتعال باشد، اما سوخت دیزل به مرور زمان خراب می شود. مهم است که اطمینان حاصل کنید که به طور منظم سوخت دیزل خود را بازرسی و درمان می کنید تا مطمئن شوید که سوخت شما در زمانی که در نهایت به آن نیاز داشتید آماده است.

ذخیره سازی سوخت در ژنراتور

در 5 نکته مهم در خرید دیزل ژنراتور به مصرف سوخت نیز اشاره شده برای مثال دیزل ژنراتورها، ممکن است به دلایل مختلف سوخت دیزل شان خالی کند. این بدان معنی است که ژنراتور شما می تواند تا زمانی که شما مقدار کافی سوخت دیزل دارید کار کند و کار کند، اما به حداکثر اندازه مخازن ذخیره سوخت دیزل خود محدود شده است.

اگر با قطعی یا خاموشی طولانی مدت برق مواجه هستید، نه تنها به کارکنان در محل نیاز دارید تا اطمینان حاصل شود که سوخت دیزل به موقع تحویل داده می شود و سوخت دیزل دوباره پر شده است، بلکه باید زنجیره تامین ثابتی را نیز تضمین کنید.

سر و صدای ژنراتور

در حالی که ژنراتورهای پشتیبان تجاری به طور کلی سر و صدای زیادی تولید می کنند، ژنراتورهای دیزلی با صدای زیاد شناخته می شوند. اگر دیزل ژنراتور در خارج از منزل در یک مکان حومه یا روستایی نصب شود، ممکن است در مقایسه با نصب دیزل ژنراتور در محیط شهری چندان نگران کننده نباشد، اما مهم است که به خاطر داشته باشید که دیزل ژنراتورها می توانند سطح سر و صدای بالا تولید کنند. دسی بل که می تواند باعث سردرد شود یا حتی به پرده گوش افرادی که در معرض آن هستند آسیب برساند.

اگر ژنراتور در فضای باز نصب شده باشد، راهی برای کمک به مبارزه با این مشکل و کاهش نویز، نصب یک محفظه ژنراتور ضعیف‌شده با صدا است که می‌تواند به کاهش صدای کلی کمک کند. این محفظه ها همچنین برای کمک به محافظت از ژنراتور در برابر عناصر، ضد آب و هوا هستند.

اگر ژنراتور در داخل یک اتاق ژنراتور مشخص نصب شده است، مطمئن شوید که مکانی را به صورت استراتژیک انتخاب کنید که از تأثیر منفی صدا و ارتعاشات روی کارمندان شما جلوگیری کند. هنگام در نظر گرفتن یک اتاق ژنراتور تعیین شده، با یک مشاور کار کنید تا به شما کمک کند مکان نصب بهینه ژنراتور خود را به بهترین نحو تعیین کنید و دستورالعمل ها برای اطمینان از ایمنی و رفاه کارکنان خود دنبال می شوند.

عواملی مهم در خرید دیزل ژنراتور

در اینجا به 5 نکته مهم در خرید دیزل ژنراتور توجه کنید.

اندازه  دیزل ژنراتور

مهمترین چیزی که در این 5 نکته مهم در خرید دیزل ژنراتور باید در نظر گرفت اندازه و اندازه گیری است، جریان های هجومی زیاد مرتبط با راه اندازی موتورهای الکتریکی و ترانسفورماتورها است که معمولاً شش برابر جریان بار کامل است. با این حال، جریان هجومی برای نوع موتورهای با راندمان بالا که امروزه مشخص می شود، می تواند تقریباً دو برابر این مقدار باشد.

در نتیجه، استفاده از الزامات kVA راه اندازی موتور و ترانسفورماتور به عنوان معیاری برای تعیین اندازه یک ژنراتور معمول بوده است. این رویکرد اغلب باعث می شود که ژنراتورها برای بار در حال کار موتور بزرگ شوند و بر اساس نیازهای واقعی برنامه نیستند.

میزان ولتاژ دیزل ژنراتور

هنگام راه اندازی موتورها یا ترانسفورماتورها، اگر مجموعه ژنراتور به درستی اندازه نباشد، افت ولتاژ و فرکانس بزرگ نیز ممکن است رخ دهد. علاوه بر این، سایر بارهای متصل به خروجی ژنراتور ممکن است نسبت به موتور یا استارت موتور نسبت به افت ولتاژ و فرکانس حساس‌تر باشند که می‌تواند مشکلاتی را ایجاد کند.

خوشبختانه کمک در دسترس است. بسیاری از ژنراتورها اکنون می توانند به راه حل هایی برای غلبه بر سیستم های تحریک اضافی مورد نیاز در دینام مجهز شوند.

به طور معمول، دو گزینه ارائه می شود: آهنربای دائمی یا سیم پیچ کمکی. هر دو سه برابر جریان اسمی خود برای پوشش پیک های هجومی از موتور الکتریکی، برای حداقل مدت ده ثانیه، از طریق یک جریان تحریک باقیمانده به ژنراتور ارائه می کنند.

قابلیت مدولار دیزل ژنراتور

حتی اگر تنها با یک واحد شروع به کار کنید، ارزش این را دارد که از سازنده تجهیزات بپرسید که چه اقداماتی را می توان برای موازی کردن یک ژنراتور واحد با سایر ژنراتورها برای ایجاد یک نیروگاه مدولار انجام داد. آیا ژنراتورها به طور استاندارد به این قابلیت مجهز هستند؟

همچنین، جفت کردن دو واحد چقدر طول می کشد؟ با بسیاری از ژنراتورها، این فرآیند می تواند کمتر از 10 دقیقه طول بکشد، اما همه این قابلیت را ندارند. بنابراین اکیداً توصیه می شود قبل از سرمایه گذاری بررسی شود تا در آینده به این قابلیت نیاز باشد.

سیستم کنترل و مدیریت برق در ژنراتور

5 نکته مهم در خرید دیزل ژنراتور: سیستم کنترل ایده آل باید ویژگی های مختلفی را ارائه دهد. به عنوان مثال، توانایی راه‌اندازی و برنامه‌ریزی از راه دور دستگاه، نمایش اخطارها، به‌عنوان مثال کاهش سوخت و سایر مسائل مربوط به عملکرد، علاوه بر ارائه طیف وسیعی از داده‌های تحلیلی. این به استفاده بهتر از راندمان نیروگاه کمک می کند و در عین حال یک نمای کلی ارزشمند از فرآیند کاربرد ارائه می دهد.

راندمان سوخت در ژنراتور

به لطف تعدادی از نوآوری ‌های طراحی و بهبود بهره‌وری انرژی، ژنراتورهای سیار امروزی نسبت به پنج سال پیش سوخت بسیار کمتری مصرف می‌کنند. این واقعیت که جدیدترین تجهیزات می توانند برای مدت طولانی تر و اقتصادی تر کار کنند، عامل بزرگی در رشد بازار بوده است.

با این حال، همه ژنراتورها یکسان نیستند و سوخت ممکن است گران باشد. بنابراین توصیه می شود قبل از سرمایه گذاری از دو یا سه تولید کننده پیش بینی مصرف سوخت را بپرسید.

اندازه فیزیکی و حمل و نقل ژنراتور

5 نکته مهم در خرید دیزل ژنراتور: تعیین اینکه آیا ژنراتورها را می توان بکسل کرد یا روی یک کامیون بارگیری کرد و برای بررسی ویژگی هایی مانند چشمه های بالابر و شکاف های لیفتراک هزینه دارد. هنگام استفاده از ژنراتورهای متعدد، همچنین ارزش این را دارد که آیا واحدها را می توان برای حداقل ردپا و ملاحظات دسترسی روی هم قرار داد یا خیر. این عوامل بر کل هزینه های عملیاتی و تلاش برای کاهش هزینه کربن تأثیر دارند.

به خواندن ادامه دهید

پست های مرتبط