ژنراتور ماینینگ: استخراج از معدن، یکی از صنایع مهم و اساسی در اقتصاد هر کشور محسوب می‌شود. مواد استخراج شده از این معادن، زیربنای تولید دیگر صنایع مانند فولاد، ماشین‌های صنعتی و … است. اما انرژی مورد نیاز برای استخراج در معادن از چه راهی به دست می‌آید؟ یکی از این منابع انرژی، ژنراتورها هستند. به دلیل نیاز بالا به انرژی در معادن و فرآیند استخراج، از ژنراتور ماینینگ که ژنراتورهای مخصوص کار در معادن هستند، استفاده می‌شود.

امروزه یکی از پرطرفدارترین دستگاه‌های تولید برق ژنراتور ماینینگ شناخته می شود این دستگاه با سوخت های متنوع و عملکرد های متنوع می تواند میزان برق مورد استفاده دستگاه ماینر برای تولید ارز را تامین کند، ما در گروه صنعتی رحیمی به توضیحاتی در این باره خواهیم پرداخت.

ژنراتور ماینینگ

ماینینگ یک دستگاه برای استخراج بیت کوین است، بیت کوین نمونه از ارز های دیجیتال است که توسط شرکت های پیشتاز در صنعت استخراج می شود و هر نمونه های جدیدی از خود را در بازار ارائه می کند، در زمان قدیم ماینینگ برای تولید CPU های معمولی مورد استفاده قرار می گیرد اما با گذر زمان و گسترده سازی طراحی و گرافیک دستگاه، قدرت استخراج این دستگاه نیز افزایش پیدا کرد.

میزان برق مصرفی ماینینگ بسیار بالا است و نمی توان از برق شهر برای آن استفاده کرد زیرا برق برای استخراج بیت کوین از هزینه خود بیت کوین بیشتر می شود و برای سرمایه گذاران مختلف به صرفه نیست. برخی از افراد در ابتدا برای تامین برق مورد نیاز ماینینگ از پنل های خورشیدی استفاده کرده اند  اما متاسفانه پنل ها همیشه نمی توانند پاسخگوی نیاز سرمایه گذاران باشند به همین دلیل با گذر زمان ژنراتور ماینینگ برای تامین برق مصرفی دستگاه ماینینگ تولید شد.

ژنراتور ماینینگ در واقع افزایش دهنده برق مصرفی دستگاه ماینینگ با کمترین قیمت ممکن است، با استفاده از ژنراتور ماینینگ هزینه مصرفی سرمایه گذاران برای استخراج بیت کوین درصد بالایی کاهش پیدا کرده است و نیازی به استفاده از برق شهری ندارند.

در سال‌های اخیر استفاده از این دستگاه گسترش زیادی پیدا کرده است. دلیل اصلی این گسترش فراگیر شدن یک تجارت پرسود است. استخراج رمز ارزهایی مانند بیت‌کوین که یک تجارت درآمدزا می‌باشد نیاز به تامین برق زیادی دارد. استفاده از برق شهری برای استخراج اصلا به صرفه نیست به طوری که هزینه‌ی برق مصرفی با ارز استخراج شده برابری می‌کند. به همین دلیل استفاده از ژنراتور ماینینگ  برای استخراج رمزارز بسیار متداول شده است. در ادامه می‌خواهیم مهم‌ترین انواع ژنراتور ماینینگ را مورد بررسی قرار دهیم.

انواع ژنراتور ماینینگ

این دستگاه‌های تولید کننده برق انواع مختلفی دارند که تفاوت اصلی آن‌ها در انرژی مصرفی برای تولید برق است. این دستگاه‌ها انواع آبی، بادی، بنزینی، گازوئیلی، خورشیدی و … جزو انواع این دستگاه‌ها هستند. کار با برخی از این ژنراتورها راحت‌تر است و مردم عادی در فضای کم به راحتی می‌توانند برای انجام کارهایی مانند ماینینگ از آن استفاده کنند. مهم‌ترین انواع ژنراتور ماینینگ عبارت‌اند از:

ژنراتور ماینینگ بنزینی

این دستگاه‌ها برای مصارف کوچک مناسب هستند. دو نکته در مورد این تولیدکننده‌ها باید مورد توجه قرار گیرد. اول اینکه به خاطر دوران بالایی که دارند صدای زیادی تولید می‌کنند. نکته‌ی بعدی که باید به آن توجه کرد این است که ژنراتورهای بنزینی از هوا برای خنک شدم استفاده می‌کنند. به همین دلیل بیشتر از 4 تا 5 ساعت نمی‌توان به صورت مستمر از این دستگاه استفاده کرد.

ژنراتور ماینینگ گازی

یکی از بهترین و کارآمدترین انواع ژنراتور برای مصارف خانگی نوع گازسوز آن‌ها است. در دسترس بودن گاز طبیعی همچنین قیمت پایین آن نسبت به دیگر انواع سوخت برای تولیدکننده‌های برق باعث شده تا نوع گازی این دستگاه‌ها بهترین دستگاه ژنراتور برای ماینینگ به حساب بیایند.

ژنراتور ماینینگ گازوئیلی

یکی از پرکاربردترین انواع ژنراتور در ایران نوع گازوئیلی یا دیزلی آن است. ساده بودن ساختار و تعمیرات آسان همچنین قدرت بالا از ویژگی‌های مهم این ژنراتور است. اما تولید صدای زیا، دود زیاد و گران بودن گازوئیل نسبت به گاز مسائلی هستند که محبوبیت این دستگاه‌ها را تحت تاثیر قرار داده است.

ژنراتور ماینینگ خورشیدی

یکی از محبوب‌ترین راه‌های تولید برق استفاده از پنل‌های خورشیدی است. این پنل‌ها به دلیل بی‌صدا بودن و تولید نکردن دود بسیار محبوب هستند. اما هزینه‌ی نصب و نگهداری بالا همچنین تولید برق در ساعات محدودی از شبانه‌روز، باعث شده تا برای ماینینگ مناسب نباشند.

معایب به‌کارگیری شبانه‌روزی ژنراتور ماینینگ

همان‌ طور که گفتیم دستگاه نیاز دارد که هر 5 ساعت یک‌بار از سیستم خنک کننده استفاده کند. اما اگر این اتفاق نیفتد و به صورت شبانه‌روزی از دستگاه استفاده شود، چه اتفاقی می‌افتد؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم که دستگاه ژنراتور ماینینگ مانند هر دستگاه دیگری استهلاک مخصوص خودش را دارد. این دستگاه برای تامین برق مورد نیاز برای استخراج، گرمای بسیار زیادی تولید می‌کند.

اگر به طور مستمر و شبانه‌روزی از این دستگاه استفاده کنید، دمای بالای دستگاه باعث می‌شود که دستگاه آسیب ببیند و عمر قطعات دستگاه بسیار کاهش پیدا کند. به همین دلیل حتما بعد از 5 ساعت استفاده از دستگاه اجازه دهید تا استراحت کند و دمای آن کاهش یابد.

توجه داشته باشید که هرچقدر هوادهی به دستگاه بیشتر باشد و مدت زمان طولانی روشن نماند، عمر قطعات آن افزایش می‌یاشد. برخی نکات دیگر مانند تعویض به موقع روغن، عوض کردن فیلتر هوا، چک کردن مرتب اگزوز و رفع مسدودی آن در صورت مسدود شدن، مواردی هستند که در نگهداری ژنراتورها باید مورد توجه قرار گیرد. با رعایت این موارد عمر مفید قطعات مختلف دستگاه افزایش پیدا می‌کند و هزینه‌ی نگهداری دستگاه تا حد زیادی کاهش می‌یابد.

مشخصات ژنراتور ماینینگ

ژنراتور ماینینگ از دو موتور تشکیل شده است به همین دلیل می تواند در ساعات طولانی پاسخگوی نیاز های شما و تامین برق دستگاه ماینر باشد.

در ابتدا موتور اول حدود 5 تا 6 ساعت برق مورد نیاز شما را تامین می کند سپس با استفاده از خنک کننده دستگاه گرمای خود را از دست میدهد و استراحت می کند و پس از خنک شدن، موتور دوم ژنراتور ماینینگ شروع به کار می کند.

دقت داشته باشید این دستگاه به گونه ای طراحی شده است که باید هر 5 ساعت یک بار با استفاده از سیستم خنک کننده گرمای خود را از دست دهد و استراحت کند تا موتور دوم کار خود را شروع کند و شما به صورت مجدد از آن استفاده کنید. یکی از ویژگی هایی که یک ژنراتور باید داشته باشد و به تازگی از اهمیت ویژه ای نیز برخوردار شده کم صدا بودن آن است که در این صورت بهتر است از ژنراتور سایلنت استفاده کنید.

اجزای ژنراتور ماینینگ

ژنراتور ماینر دارای انواع متفاوتی است و اجزای اصلی هر ژنراتور با توجه به نوع آن مشخص می شود، برای مثال اجزای تشکیل دهنده ژنراتور برق بنزینی ماینینگ با اجزای ژنراتور ماینر گازوئیلی یکی نیست، اما از اجزای اصلی این دستگاه می توانیم به دو موتور تولید برق ماینینگ، سیستم خنک کننده کابل های انتقال دهنده، سیلندر ،پمپ انژکتور، سیم پیچی های تولید برق، آهن ربا های تنظیم ولتاژ و… اشاره کنیم.

نحوه کار ژنراتور ماینینگ

کارکرد ژنراتور برای ماینر در ابتدا هوای تازه وارد سیلندر می شود و هوا در سلندر شروع به تراکم می کند تا دمای آن بالا رفته و توانایی پمپ گاز و بنزین را داشته باشد. سپس سوخت مورد نیاز دستگاه با فشار بسیار بالایی توسط پمپ انژکتور داخل سیلندر پاشیده می شود تا به انرژی مورد نیاز دستگاه تبدیل شود و برق مورد نیاز شروع به تولید کند.

در عملکرد تولید برق به صورت مداوم فن های دمنده در حال کارکرد هستند تا دمای رادیاتور را کاهش دهند و از آسیب های موجود برای موتور جلوگیری کنند، در صورتی که فن و سیستم خنک کننده در دستگاه کار نکند در عرض 24 ساعت موتور دستگاه خواهد سوخت.

ژنراتور ماینینگ چیست

معادن، منابع حیاتی برای رشد صنعت و اقتصاد هر جامعه‌ای محسوب می‌شوند. فلزات به خصوص آهن، ذغال سنگ، سنگ‌های قیمتی و ساختمانی، همه متریال‌های هستند که در دیگر صنایع به شدت مورد نیاز بوده و کاربرد گسترده‌ای دارند. به طور معمول برای فرآیند استخراج، جابه‌جایی و انجام کاوش، به نیروی مکانیکی زیادی نیاز است. این نیرو عمدتا به نیروی الکتریسیته وابسته است. دستگاه‌های مشغول به کار در معادن، مانند بیل مکانیکی، مته، قرقره، تسمه، چرخ دستی و … برای کار نیاز به انرژی دارند.

این انرژی که به صورت انرژی الکتریکی است توسط دستگاه‌های ژنراتور ماینینگ که با سوخت دیزل کار می‌کنند، تامین می‌شود. استفاده از این دستگاه‌ها، کارایی و بازدهی را در استخراج بالا می‌برد طوری که می‌توان در مدت زمان کمتری، مواد اولیه بیشتری را استخراج نمود. این ژنراتورها گزینه بسیار امن و مطمئنی برای تامین برق در معادن امروزی به شمار می‌روند.

کاربرد ژنراتور ماینینگ

دستگاه‌های زیادی در معادن امروزی وجود دارند که با استفاده از نیروی الکتریسیته کار می‌کنند. دستگاه‌های حفاری، جابه‌جایی مواد و نیز دیگر دستگاه‌های موجود در معادن به نیروی برق تولیدی این ژنراتورها وابسته هستند. بیشتر معادن موجود در کشور ما را معادن کوچک و متوسط تشکیل میدهند. این معادن بیشتر خارج از جاده‌ها و راه‌های اصلی کشور قرار گرفته‌اند. موقعیت دورافتاده این معادن سبب می‌شود تا نتوان از برق سراسری کشور در این معادن استفاده نمود. به همین دلیل در این گونه معادن باید از ژنراتورهای جداگانه برای امر استخراج و راه‌اندازی دستگاه‌ها، استفاده نمود. ژنراتور ماینینگ دستگاه‌های ژنراتور بزرگی هستند که به صورت تخصصی برق مورد نیاز دستگاه‌های مشغول کار در معادن را تامین می‌کنند. استفاده از این ژنراتورها در صنایع مربوط به استخراج و معدن، باعث رشد و توسعه این صنعت شده و کارایی و بازدهی این معادل را بالا برده است.

خرید ژنراتور ماینینگ

ژنراتور یک وسیله و دستگاه بسیار حیاتی برای کار معادن به شمار می‌رود. هر گونه اشکال در آن ممکن است به قطع جریان برق موجود در معدن منجر شده که کار استخراج و فرآوری و انتقال را به صورت کلی مختل می‌کند. برای فروش ژنراتور باید به میزان بزرگی معدن و نیز نیاز آن به جریان برق توجه کرد. بی‌توجهی به این مورد می‌تواند باعث اتلاف انرژی و یا در مقابل، قطع برق‌های مکرر شود. به علت وجود آلودگی‌های محیطی در محیط‌های معدنی مانند گرد و غبار و ریزگرد فراوان، همه دستگاه‌ها در معادن در معرض استهلاک بالا و خرابی‌های زودرس هستند. ژنراتورها نیز اگر درست انتخاب نشوند، ممکن است پس از مدتی دچار مشکلات در عملکرد شوند. به همین منظور باید در این گونه محیط‌ها، از ژنراتور ماینینگ با کارایی بالا استفاده شود.

ژنراتور گازی برای ماینینگ

ژنراتورهای گازی برای ماینینگ، دستگاه‌های ژنراتوری هستند که به جای سوخت دیزل مانند گازوئیل در آن‌ها از گاز برای تولید انرژی استفاده می‌شود. استفاده از این دستگاه‌های ژنراتور به تازگی در صنایع گوناگون از جمله در معادن، مرسوم شده است. این گونه از ژنراتورها به دلیل وجود منابع گاز فراوان در کشور ما می‌تواند بسیار کارآمد و مقرون به صرفه باشند. گاز سوخت پاک‌تری نسبت به گازوئیل است و آلودگی‌های کمتری در محیط ایجاد می‌کند. یکی از مشکلات عمده ژنراتورها، صدای گوشخراش آن‌ها در موقع کار و تولید انرژی است. ژنراتورهای گازی اما این مشکل را نداشته و صدای کمتری تولید می‌کنند. به علاوه ژنراتور ماینینگ گازی به دلیل استفاده از گاز، می‌تواننند گزینه مقرون به صرفه‌تری برای کار در معدن باشند.

زغال سنگ، گاز، سنگ آهن یا فلزات گران بها، استخراج معادن بخش بسیار مهمی از عملکرد کشور است. ژنراتورها تقریباً 72 درصد انرژی مورد استفاده برای اجرای جنبه های مختلف صنعت معدن را تشکیل می دهند. مته ها و بیل های بزرگ و همچنین ماشین آلات حفاری، همه با دیزل ژنراتور کار می کنند.

بسیاری از این ژنراتورها به شکل کامیون های زمینی عظیمی هستند که به استخراج مواد معدنی و سایر اقلام و سپس انتقال آنها کمک می کنند. در بیشتر موارد، این ژنراتورهای غول پیکر می توانند بیش از 300 تن مواد را در یک زمان حمل کنند. گازوئیل دارای نرخ نوسان کمتری است که آن را به گزینه ای امن تر برای استفاده در صنعت معدن تبدیل می کند.گروه صنعتی رحیمی

معدن، مواد طبیعی زمین را برای تامین انرژی استخراج می کند. این یک تجارت است که برای موفقیت اقتصاد کشور کاملا ضروری است. بدون کمک ژنراتور ماینینگ، انجام این کار ممکن است بسیار طولانی تر شود و برای کارکرد کارآمد به نیروی انسانی و پول بیشتری نیاز دارد.

این ژنراتورها عضله، ظرفیت و پایداری زیادی را فراهم می کنند. ژنراتورها از حفاری سنگر گرفته تا شکستن سنگ، حمل بارهای عظیم مواد و کشیدن مقادیر زیادی زغال سنگ، استحکام و توانایی لازم برای انجام کار را دارند.

در مورد تجهیزات سنگین و بزرگی که استفاده می شود. ژنراتورها همچنان تجهیزات انتخابی در صنعت معدن به شمار می روند.

ژنراتور ماینینگ قدرتی

هنگامی که به برق قابل اعتماد، مداوم، برق موقت، یا راه حل ترکیبی حرارت و برق، به دور از هر گونه توان شبکه در دسترس نیاز دارید، روی ژنراتورهای ماینینگ برای استخراج حساب کنید تا عملیات خود را ادامه دهید. امروزه سیستم ‌هایی را برای هر مرحله استخراج سفارشی و نصب می‌ کنند.

اپراتورهای معادن در سراسر جهان متوجه شده اند که مجموعه‌ های مولد برق گاز طبیعی به طور قابل اعتمادی از عملیات مرتبط با استخراج مواد معدنی مانند مس، سنگ آهن، طلا و نقره پشتیبانی می کنند. انرژی یکی از بزرگترین هزینه های شرکت های معدنی به حساب می آید که تقریباً 30 درصد از کل هزینه های عملیاتی را شامل می شود. شرکت ها این امکان را دارند که با بازنگری در طراحی معدن با توجه به مدیریت انرژی، مصرف انرژی خود را 15 تا 20 درصد در معادن موجود از طریق یک برنامه مدیریت انرژی موثر و تا 50 درصد در معادن جدید کمتر کنند.ژنراتور ماینینگ

استفاده از ژنراتور ماینیگ در معدن

صنعت معدن به شدت به ژنراتورها متکی است تا نیروی مورد نیاز برای اجرای کارآمد عملیات را تولید کند. در معدن از انواع مختلفی از ماشین آلات سنگین استفاده می شود که نیاز به استفاده از برق دارند. ژنراتورهای برق این را به راحتی فراهم می کنند.

همانطور که می دانید، معدن یک صنعت حیاتی به حساب می اید که منابع ارزشمندی را از زمین استخراج می کند. منابعی مانند زغال سنگ، گاز، سنگ آهن و فلزات گرانبها برای حفظ جامعه سراسر کشور آنطور که باید و شاید مورد نیاز است.

معدن از تجهیزات بزرگی برای استخراج، پردازش و انتقال این مواد استفاده می کند. مته های عظیم و سایر ماشین آلات مورد استفاده برای حفاری، همراه با تسمه، قرقره و چرخ دستی، همگی با استفاده از نیروی ژنراتور اجرا می شوند. انواع مختلف ژنراتورها بیش از 70 درصد نیروی مورد نیاز برای حفظ این عملیات را تامین می کنند.

استفاده از ژنراتورها در صنعت معدن این امکان را به این حوزه داده است که با زمان کمتری مقدار بیشتری استخراج کند. این به منابع بیشتری اجازه می دهد تا به سطح زمین راه پیدا کنند، جایی که می توان از آنها در بسیاری از محصولات و صنایع مختلف استفاده کرد.

معدن ‌کاری بدون شک یک صنعت خطرناک است، اما با پیشرفت ‌های مدرن در فناوری ایمنی و استفاده از ژنراتورهای مناسب برای تامین انرژی تجهیزات، حوادث معدن‌کاری در قرن گذشته کمتر شده است. ژنراتور ماینینگ نسبت به سایر انواع سوخت گزینه ایمن تری هستند. اهمیت استفاده از ژنراتور ماینیگ در معدن

فواید استفاده از ژنراتور در معدن

ژنراتورها می توانند تمام تجهیزات مورد نیاز در صنایع معدنی، از مته ها و بیل مکانیکی گرفته تا ماشین های شاتل و لودر را اجرا کنند. معدن یکی از اجزای ضروری بسیاری از کشورهای مختلف در سراسر جهان است. موقعیت بسیاری از معادن به این معنی است که قبلاً جریان ثابت برق در دسترس نبود. استفاده از ژنراتورها این صنعت را به سمت پیشرفت تغییر داده است و همچنان مزایای زیادی را به همراه دارد.

ژنراتور ماینینگ چگونه کار می کند

ژنراتورها نقش حیاتی برای برآوردن نیازهای برق برای اماکن مسکونی یا صنعتی در هنگام قطع برق دارند. برندهای مختلف ژنراتورها برای روشن نگه داشتن روشنایی و لوازم خانگی شما بهترین کار را دارند. یکی از منابع حیاتی برق پشتیبان، ژنراتورها، به شما در رفع نیازهای برق در مواقع اضطراری کمک می کند.

ژنراتورها با سوزاندن سوختی که برای تولید الکتریسیته استفاده می ‌کنند، انرژی الکتریکی برای وسایل برقی تولید می ‌کنند. ژنراتور شامل عناصر مختلفی مانند سیستم سوخت، موتور، تنظیم کننده ولتاژ، دینام، پانل کنترل، سیستم روغن کاری، خنک کننده و سیستم اگزوز است.

ژنراتورها وظیفه تولید انرژی الکتریکی را دارند که برای تامین انرژی وسایل مهم استفاده می شوند. انرژی با سوزاندن سوخت و تبدیل این انرژی به برق ایجاد می شود. ژنراتورها اغلب در تاسیسات بزرگ مانند بیمارستان ها برای تامین نیروی پشتیبان برای ماشین آلات حیاتی به کار می روند.ژنراتور چگونه کار می کند

رگولاتور ولتاژ سیستمی به حساب می آید که برای حفظ خودکار ولتاژ ثابت به وجود آمده است. اکثر ژنراتور ولتاژ از طراحی پیش‌خور استفاده می‌کنند و برخی شامل بازخورد منفی هستند. تنظیم کننده های ولتاژ اطمینان حاصل می کنند که ژنراتورها به طور موثر کار می کنند.

ژنراتورهای ماینینگ از انرژی مکانیکی برای تولید برق استفاده می کنند. سوخت دیزل انرژی شیمیایی را در اختیار ژنراتور قرار دارد که سپس از طریق احتراق به انرژی مکانیکی تبدیل می شود. این انرژی مکانیکی برای به حرکت درآوردن ژنراتور برای تولید انرژی مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

ژنراتور ماینینگ: آیا قصد دارید برخی از فعالیت های معدنی بزرگ را انجام دهید؟ استفاده از ژنراتور ماینینگ را در اولویت قرار دهید. استفاده از ژنراتور کاملا جدایی ناپذیر در صنعت معدن است. صنعت معدن بخش بزرگی از درآمد تمام کشورها به حساب می آید و استفاده از ژنراتورها عنصر بسیار مهمی در این صنعت است. گروه صنعتی رحیمی در این صنعت بسیار ارزشمند آماده پاسخ گویی به تمامی نیازهای شماست.