راهنمای جامع خرید دیزل ژنراتور

راهنمای جامع خرید دیزل ژنراتور: آیا به دنبال یک راهنمای جامع خرید دیزل ژنراتور 2022 معتبر هستید؟ دیزل ژنراتور در بازار کشور ایران انواع بسیار زیادی دارد، دیزل در واقع به معنی تولید کننده می باشد که به یک موتور متصل است و می تواند یک دستگاه ژنراتور را شکل دهد، به همین دلیل در انتخاب برای خرید دیزل ژنراتور باید دقت بسیار زیادی وجود داشته باشد.

راهنمای خرید دیزل ژنراتور

دیزل ژنراتور چیست؟ جریان برق تبدیل به یکی از حیاتی ترین و مهم ترین نیازها برای زندگی روزمره ما شده است. بدون برق بسیاری از کسب و کار ها از کار می ایستد و می توانیم بگوییم که زندگی ما با بحران بزرگی روبه رو خواهد شد. در مکان های مانند کارخانه ها، انبار ها، سرد‌خانه ها و سایر مکان های که نیاز به جریان برق حیاتی است، برای موارد ضروری که دسترسی به برق قطع می شود از دیزل ژنراتور برای تولید برق استفاده می شود. در واقع دیزل ژنراتور ها وسیله های هستند که با مصرف سوخت جریان برق تولید می کنند. شدت جریان برقی که با دیزل ژنراتور ها تولید می شود متغییر است. اگر شما هم به هر دلیلی نیاز دارید که یک ژنراتور خریداری نمایید قبل از خرید باید به نکات مهمی توجه داشته باشید تا بتوانید خرید خوبی داشته باشید. در واقع شما برای خرید بهترین ژنراتور به راهنمایی نیاز خواهید داشت. ما در این مقاله تمامی نکات مهمی که باید قبل از خرید ژنراتور به آن توجه نمایید را بررسی می کنیم. پس با ما تا پایان این مقاله همراه باشید.

نکات مهم در هنگام خرید دیزل ژنراتور

قبل از خرید ژنراتور نیاز های خود را به خوبی بررسی کنید. با این کار شما می توانید در انتخاب ژنراتور بهتر تصمیم بگیرید. سوالاتی که قبل از خرید باید از خود بپرسید عبارتند از:

به چه میزان برق نیاز دارید

ژنراتور ها دارای انواع مختلفی هستند و به همین دلیل نیز میزان و شدت جریان برقی که تولید می کنند متفاوت است. برای اینکه بتوانید از دیزل ژنراتوری که خریداری کرده اید بهترین استفاده را بکنید باید بدانید که به چه میزان و شدت جریان برقی نیاز دارید. به عنوان مثال تولید برق برای یک کارخانه بزرگ با تولید برق برای یک انبار کوچک بسیار متفاوت است. به همین دلیل ژنراتور خریداری شده نیز متفاوت خواهد بود. اگر شما برای یک انبار کوچک می خواهید برق تولید کنید نیازی نیست که ژنراتور بزرگی را خریداری کنید و کار شما با ژنراتور های کوچک که ارزان تر هستند نیز راه می افتد.

 هزینه ای که برای خرید ژنراتور در نظر دارید چقدر است

به دلیل تفاوت در ساختار، کیفیت و کارایی ژنراتور ها، قیمت آن ها نیز با یکدیگر بسیار متفاوت است. به همین دلیل بسیار مهم است که شما قبل از خرید ژنراتور بدانید که یم خواهید چه میزان هزینه کنید. با این کار می توانید راحت تر و سریع تر ژنراتور مورد نظر خود را پیدا کنید.

بعد از پاسخ دادن به این سوالات باید ویژگی های ساختاری، کیفیت و کارایی ژنراتور ها را بررسی کنید. اگر اطلاعات خوبی در مورد ژنراتور ها داشته باشید می توانید زمان خرید ژنراتور موارد مهم را بهتر بررسی کنید و خرید خوبی داشته باشید. شما قبل از خرید ژنراتور باید اطلاعات خوبی درباره موارد زیر داشته باشید.

ویژگی های ساختاری و کیفیت دیزل ژنراتور

ویژگی های ساختار و کارایی یک محصول تعیین کنند کیفیت آن می باشد. زمانی که می خواهید یک دیزل ژنراتور تهیه نمایید باید به قسمت های مهم آن مانند خنک کننده اتوماتیک، تنظیم ولتاژ اتوماتیک، خاموش شدن خودکار، سوئیچ انتقال و.. به خوبی دقت نمایید. از آن جایی که این وسیله برای تولید جریان برق به کار می رود باید نکات ایمنی در مورد ساختار آن نیز به خوبی بررسی شود تا در آیند مشکل ساز نشود. از صحت سلامت همه قطعات اطمینان حاصل کنید تا بعد از خرید مجبور به پرداخت هزینه های سنگین برای تعمیر آن نباشید و کارتان لنگ نشود.

گارانتی ضمانت و خدمات پس از فروش

یکی از نکات مهمی که هنگام خرید دیزل ژنراتور باید در مورد آن اطلاعات کافی داشته باشید ضمانت نامه دستگاه و خدمات پس از پروش می باشد. بسیار مهم است که ژنراتوری که شما خریداری می کنید دارای ضمانت نامه باشد تا در صورت مشکل در دستگاه شما متحمل خسارت های سنگینی نشوید. همچنین باید وسایل جانبی که رد کنار دستگاه به شما داده می شود را باید به خوبی بررسی کنید و بدانید که چه لوازم جانبی باید در یافت نمایید. معمولا در کنار ژنراتور ها وسایلی مانند کابل برق، کلید سوئیچ و.. به عنوان وسایل جانبی به مشتری داده می شود. نکته مهمی که باید به آن توجه داشته باشید این است که هزینه جا به جایی و نصب ژنراتور جدا از قیمت ژنراتور هستند. به همین دلیل باید اطلاع داشته باشید که شما باید آن ها را پرداخت کنید یا فروشند وظیفه پرداخت این هزینه ها را دارد.

نوع سوخت ژنراتور

دیزل ژنراتور ها همان طور که از اسمشان پیدا است، با سوخت گازوئیل کار می کنند. ژنراتور ها با سوخت ها ی متفاوتی کار می کنند. به همین دلیل زمان خرید ژنراتور از نوع سوخت آن مطمئن شوید.

تفاوت ژنراتور ایستا و ژنراتور قابل حمل

لازم به ذکر است که ژنراتور ها در دونوع  ایستا و قابل حمل ساخته می شوند.  هر کدام از انواع ژنراتور ها دارای یکسری ویژگی و مزیت ها هستند. شما باید با توجه به نیاز خود تصمیم بگیرید که کدام نوع را انتخاب کنید. تفاوت عمده ای که بین ژنراتور های ایستا و قابل حمل وجود دارد، این است که :

  • نصب و راه اندازی ژنراتور های ایستا راحت تر است.
  • قدرت تولید برق ژنراتورهای ایستا زا ژنراتور های قابل حمل بیشتر است.
  • همچنین امنیت ژنراتورهای ایستا بیشتر از ژنراتورهای قابل حمل است.
  • ژنراتور های قابل حل صدای بیشتری نسبت به ژنراتور های ایستا تولید می کنند.
  • از ژنراتور های قابل حمل می تواند رد هر مکانی استفاده کرد اما ژنراتور های ایستا فقط در یک مکان ثابت قابل استفاده هستند.
  • ژنراتورهای قابل حمل برای جا به جایی راحت تر در ابعاد کوچکتری ساخته می شوند. به همین دلیل ابعاد ژنراتورهای قابل حمل از ژنراتورهای ایستا کوچکتر است.
  • قیمت ژنراتورهای قابل حمل ارزان تر از ژنراتورهای ایستا می باشد.

دیزل ژنراتور چیست

دیزل ژنراتور تولید کننده پیشران محرک می‌باشد که می‌تواند انرژی را برای کار انداختن وسیله های نقلیه و دستگاه های دیگر تولید کند، درصورتی که دیزل ژنراتور وجود نداشته باشد شما نمی توانید از الکتریسیته برای کار های مکانیکی استفاده کنید، به همین دلیل انتخاب موتور مناسب برای دیزل مانند موتور بخار، موتور بنزینی، موتور الکتریکی و…. بسیار مهم می باشد، همچنین شما باید سوخت مناسبی برای موتور های خود انتخاب کنید، در کشور ایران مسلما بنزین و گازوئیل بهترین سوخت های مصرفی شمرده می شوند.

هر دیزل ژنراتور از 4 قسمت موتور ، تانک، ژنراتور و شاسی تشکیل شده است، در برخی مواقع دیزل ژنراتور با موتور دیزل الکتریکی به صورت ترکیبی مورد استفاده قرار می گیرد که موتور برق شمرده می شود، اما باید به این دقت داشته باشید که برق ممکن است دچار قطعی شود و شما دچار مشکل شوید به همین دلیل شما باید یک منبع تغذیه اضطراری نیز برای کار داشته باشید.

4 نوع دیزل ژنراتور مهم

برای اینکه شما انتخاب مناسبی در خرید دیزل ژنراتور داشته باشید باید در ابتدا با انواع دیزل ها آشنایی پیدا کنید، از ژنراتور های پرطرفدار و عالی در کشور ایران می توانیم به ژنراتور دویتس، دیزل ژنراتور ولوو، دیزل پرکینز، دیزل لوول، دیزل موتورسازان، ژنراتور استمفورد، ژنراتور مکالته و… اشاره داشته باشیم ، هر کدام از این نمونه های دیزل ژنراتور کاربرد متفاوتی دارند و شما باید با توجه به نیاز های خود نمونه مناسب را انتخاب کنید. به صورت فنی انواع دیزل ژنراتور را می توانیم به دسته های زیر تقسیم کنیم :

 ژنراتور اضطراری

در حالت قطعی برق شهر به کار گرفته می شود و به صورت خودکار به تامین برق برای کاربر می پردازد، قابل ذکر است که کارکرد این ژنراتور تنها چند ساعت می باشد.

ژنراتور پایه

این ژنراتور کاربرد چند روزه دارد و در مکان هایی به کار گرفته می شود که مدت زمان طولانی نیاز به برق دارند اما مصرف برق یک زمان پایانی دارد، برای مثال 12 ساعت یا 24 ساعت نیاز به برق دارند.

 ژنراتور دائم کار

برای نیروگاه ها به عنوان برق سراسری مورد استفاده قرار گرفته می شود، این برق را می توان برق نامحدود معرفی کرد که می تواند تا 8760 ساعت در دسترس شما باشد.

ژنراتور چند منظوره

این ژنراتور رویکرد اقتصادی بسیار عالی دارد و می تواند از آن برای کارکرد های اتوماتیک در زمان قطعی برق شهر استفاده کرد.انواع ژنراتور

قطعات دیزل ژنراتور

از قطعات اصلی دیزل ژنراتور می‌توانیم به موتور، منبع تغذیه، سیستم سوخت، قالب مونتاژ اصلی، صفحه کنترل، شارژ باطری، سیستم روغن کاری، سیستم های خنک کننده و خروجی، تنظیم کننده ولتاژ، سیستم سوخت اشاره داشته باشید، شما در خرید دیزل ژنراتور باید به سالم بودن تمامی این قطعات توجه داشته باشید و آنها را توسط یک دستگاه چک کنید تا کارکرد مناسب داشته باشند.

در خرید دیزل ژنراتور دقت داشته باشید دیزل یک منبع بسیار مهم برای تولید برق می باشد به همین دلیل شما باید با توجه به میزان نیاز خود به برق ولتاژ دیزل را انتخاب کنید، برای مثال اگر خواستار خرید یک دیزل برای کارخانه های صنعتی هستید یک دیزل پر قدرت باید خریداری کنید اما اگر خواستار خرید دیزل برای اتاقک موتورخانه هستید میتوانید یک دیزل کم قدرت را نیز خریداری کنید.

کاربرد دیزل ژنراتور

در راهنمای جامع خرید دیزل ژنراتور به انواع کاربرد این دیزل ژنراتور یک گشت دیزل انرژی مکانیکی می باشد که توانایی تبدیل انرژی مکانیکی را به انرژی الکتریکی برای کارکرد دارد، این انرژی از موتور آی سی استفاده کرده تا ژنراتور را منتقل کند و به صورت کامل فشرده شود سپس سوخت دیزل به ژنراتور تزریق می شود تا احتراق شروع شده و با گذر زمان انرژی مکانیکی به انرژی الکتریکی تبدیل شود.

به صورت کلی کارکرد یک دیزل ژنراتور را می توان مبدل سوخت به برق معرفی کرد اما هر دیزل ژنراتور با توجه به نوع خود دارای مزایای متفاوتی می باشد و شما در زمان خرید دیزل باید به معایب و مزایای آن دقت کامل داشته باشید.

برای مثال دیزل ژنراتور در مقایسه با موتور های بنزینی سوخت کمتری استفاده می کند اما مدت زمان مصرف سوخت یکسانی دارد ، همچنین سوخت های مورد استفاده برای دیزل ژنراتور ارزان‌تر می‌باشند و از لحاظ اقتصادی به صرفه تر هستند اما ممکن است استهلاک دیزل ژنراتور از موتور های دیگر بیشتر باشد مگر دیزل ژنراتور نیازی به شمع برای کارکرد خود نداشته باشد.

از کاربرد های اصلی دیزل ژنراتور می توانیم به کاربرد آن در معدن ها اشاره کنیم، در استخراج معدن شما به هیچ عنوان نمی توانید یک منبع برق ثابت و دقیق داشته باشید به همین دلیل دیزل ژنراتور می تواند یک گزینه مهم برای تامین انرژی حتی تا سطح بالا برای حفاری، تسمه نقاله و جرثقیل ها باشد.

چرا باید دیزل ژنراتور خریداری کنیم

بسیاری از افراد این سوال را دارند که چرا باید دیزل ژنراتور خریداری کنند.

خوب در پاسخ به سوال قبل می توانیم دلایل بسیار زیادی را مطرح کنیم، برای مثال دیزل ژنراتور یک منبع مناسب برای مکان هایی می باشد که برق در دسترس نیست، می توانید از آن به عنوان تامین کننده تجاری استفاده کنید و همچنین در صورت قطعی برق می توانید از آن به عنوان منبع اضافه نیز استفاده کنید.

قابل ذکر است که در بسیاری از مکان های مهم نبود برق باعث اتفاقات ناگوار و حتی تلفات جانی شده است، برای مثال در بیمارستان ها نبود برق می تواند باعث مرگ صدها نفر باشد و همچنین در مراکز داده نبود برق می تواند باعث ضرر در پردازش داده ها شود، به همین دلیل استفاده از دیزل ژنراتور الزامی می باشد.

آیا دیزل ژنراتور پس از خرید نیاز به نگهداری دارد

هر ژنراتور در فواصل بسیار منظم و دقیق نیاز به چکاپ و تعمیر یا نگهداری معمولی دارد در غیر صورت ممکن است در فرآیند کارکرد دچار مشکل شود اما اگر شما زمان کافی برای نگهداری دیزل ژنراتور ندارید، میتوانید تنها به چکاپ موتور ژنراتور بپردازید، موتور در ژنراتور مهم ترین قطعه می باشد و باید پس از هر 250 ساعت تا 500 ساعت مورد سرویس قرار گیرد که می توان آن را معادل یک ماه معرفی کرد.

گروه صنعتی رحیمی

سایت برند rigpower (گروه صنعتی رحیمی)  بزرگ ترین فروشنده دیزل ژنراتور در کشور ایران می باشد، در سایت برند rigpower   شما می توانید انواع و اقسام دیزل ژنراتور را بخرید و حتی از خرید غیر حضوری و آنلاین با پرداخت درب منزل و ضمانت کالا استفاده کنید، همچنین سایت برند rigpower   ارسال رایگان به سراسر کشور دارد.

به طور خلاصه اگر قصد خرید دیزل ژنراتور را دارید باید قبل از خرید آن اطلاعات کافی داشته باشید. ژنراتور ها دارای انواع مختلفی هستند که هر کدام نیز ویژگی های خاصی دارند به همین دلیل قبل از خرید باید بدانید که شما به کدام نوع ژنراتور نیاز دارید. توجه به نکات مهم گفته شده در این مقاله به شما کمک می کند که در هنگام خرید ژنراتور بهترین تصمیم را بگیرید.

به خواندن ادامه دهید

پست های مرتبط