دیزل ژنراتور: آیا به دنبال اجاره دیزل ژنراتور هستید اما اطلاعات کافی در این زمینه ندارید؟ در این متن به توضیحاتی درباره موتور ژنراتور در انواع مختلف با میزان تولید برق مصرفی متفاوت پرداخته ایم، با گروه صنعتی رحیمی همراه باشید.

دیزل ژنراتور

ترکیب موتور دیزلی و یک ژنراتور الکتریکی بوده که جهت تولید انرژی الکتریکی کاربرد دارد. ژنراتور جایگزین مناسبی برای منبع برق است که در هنگام قطعی برق در منازل، ساختمان‌های اداری، کارخانجات و مراکز درمانی مانند بیمارستان کاربرد دارد. به عبارت بسیار ساده‌تر دیزل ژنراتور دستگاهی‌ست که انرژی مکانیکی را به انرژی الکتریکی تبدیل می‌کند.

دیزل ژنراتور تجاری

دیزل ژنراتورهای تجاری معمولا مترادف با پاور آماده به کار یا همان برق اضطراری پشتیبان هستند، اما دیزل ژنراتورها به قدری همه کاره هستند که می توان آنها را در سراسر صفحه در صنایع مختلف و متعدد مورد استفاده قرار داد. اگرچه فهرست جامعی نیست، اما برخی از بزرگترین و رایج ترین صنایعی را که از ژنراتورهای دیزلی تجاری استفاده می کنند، پوشش خواهیم داد.

برای انتخاب ژنراتور تجاری مناسب برای نیازهای خود، باید مشخصات وات تجهیزاتی را که نیرو می دهید مشخص کنید و سپس در مورد منبع سوخت مورد نظر خود تصمیم بگیرید. راهنمای خرید ژنراتور ما این جنبه‌ها را به تفصیل توضیح می‌دهد تا دقیقاً آنچه را که برای خرید مناسب لازم است بدانید.

ما انتخاب گسترده ای از ژنراتورهای تجاری و صنعتی را از سازنده پیشرو در بازار برای فروش داریم. آنها دارای طیف وسیعی از ظرفیت ها هستند تا با کاربردهای مختلف کاری مطابقت داشته باشند، بنابراین ما مطمئن هستیم که ژنراتور برق مورد نیاز خود را پیدا خواهید کرد.

دیزل ژنراتور در صنعت

هنگامی که برق از شبکه اصلی قطع می شود، ژنراتورهای دیزلی معمولا در نیروگاه ها برای تأمین انرژی عملکردهای ضروری مانند پمپ ها، فن ها، واحدهای هیدرولیک، شارژرهای باتری و سایر عملکردهای حیاتی در محل یافت می شوند.

بسته به نوع نیروگاه، مانند نیروگاه های برق آبی، می توان از ژنراتورهای دیزلی نیز برای برق رسانی و کنترل دروازه های سرریز استفاده کرد تا از سیل در هنگام قطع برق شبکه اصلی جلوگیری شود.

مهمتر از همه، دیزل ژنراتورها به نیروگاه هایی کمک می کنند که ممکن است نیاز به انجام فرآیندی به نام شروع سیاه داشته باشند، که فرآیندی است که پس از قطعی کامل شبکه برق را به مصرف کنندگان باز می گرداند.

پیشینه استفاده از دیزل ژنراتورها

از گذشته تا کنون دیزل ژنراتورها وسیله اصلی و پرکاربرد در صنایع زیادی بوده اند. دیزل ژنراتورها چه برای برق اضطراری پشتیبان، چه پروژه های خارج از شبکه یا حتی برای استفاده پشتیبان در کشتی های دریایی، مانند کشتی های بزرگ و کشتی های باری، انتخابی محبوب برای صنایع بوده اند.

سوخت دیزل ژنراتور

از آنجایی که سوخت دیزل یک منبع سوخت عالی است، به دلیل پایداری سوخت، نسبت چگالی انرژی به حجم و نرخ مصرف، نقاط منفی می تواند شامل حداکثر ظرفیت ذخیره سوخت باشد و حقیقت این است که سوخت دیزل هنوز قابل اشتعال است. به این دلایل، سوخت دیزل باید به درستی ذخیره شود و مقدار کافی سوخت دیزل باید برای مدت زمان مشخصی محاسبه شود. به منظور مبارزه با ظرفیت های محدود ذخیره سوخت دیزل، مخازن روزانه بسته به موقعیت مکانی ممکن است راه حل مناسبی باشند.

موتور برق دیزلی

موتور برق دیزلی یکی از مهم ترین و تاثیر گذارترین قسمت های هر ژنراتور معرفی می شود، موتور برق با مصرف سوخت روشن شده و با دوران بالا محور ژنراتور را به حرکت در می آورد تا در بازه زمانی کوتاهی الکتریسیته تولید کند.خرید و اجاره دیزل ژنراتور مناسب یک پروسه تخصصی است که شما تنها می توانید با کمک کارشناس های معتبر سایت ار ای جی پاور که تحت نظر گروه صنعتی رحیمی است، انجام دهید؛ زیرا میزان مصرف موتور برق، نحوه کوبل، اسمبل شدن و… مواردی هستند که بررسی آنها به راحتی انجام نمی شود.

قیمت دیزل ژنراتور

قیمت ژنراتور دیزلی با توجه به کاوا آنها تعیین می شود، برای مثال طبق آخرین اطلاعات دریافت شده شما ژنراتور 50 کاوا را در انواع مختلف با قیمت 130000000 تا 290000000 تومان ، دستگاه 100 کاوا با قیمت بین 200000000 تا 340000000 تومان ، ژنراتور 200 کاوا با قیمت 320000000 تا 570000000 تومان، ژنراتور 250 کاوا با قیمت 390000000 تا 670000000 ، دستگاه 500 کاوا با قیمت 720000000 تا 1200000000 تومان و… تعیین شده است.

فیلتر انواع ژنراتور

فیلتر دیزل ژنراتور از مهمترین وسایل مورد نیاز برای هر دیزل است که بدون آن کاربرد ژنراتور با مشکل روبرو شد و موجب سوخت موتور ژنراتور خواهد بود، در زمان اجاره شما باید به سالم بودن فیلترها دقت داشته باشید.

دستگاه مورد نظر باید فیلتر هوا موتور بسیار قوی با مکش و مدیا بالا داشته باشد و فیلتر بر اساس استاندارد های ساخت ژنراتور تنظیم شده باشد.

ژنراتور برق

ژنراتور برقی دیزلی با استفاده از گاز  به تولید برق می پردازد، مولد های تولید برق در این ژنراتور با سوخت بنزینی یا پنل خورشیدی کار نمی کنند و حتما شما باید به سوخت گاز دسترسی داشته باشید.

برای اجاره ژنراتور دیزلی شما می توانید از بهترین شرکت تولید کننده ژنراتور در ایران همراه با گارانتی و خدمات پس از فروش بهره مند باشید.

برق اضطراری

بیمارستان ها، فروشگاه ها، آموزشگاه ها، خوابگاه ها ، صنایع، کارخانه ها و… برای مواقعی که به برق دسترسی ندارند می توانند از اجاره دیزل ژنراتور برق اضطراری استفاده کنند، ژنراتور برق اضطراری توانایی کارکرد بالایی ندارد و شما نهایتا تا 5 ساعت در نبود برق می توانید از آن استفاده کنید.

پس از 5 ساعت ژنراتور باید خنک سازی شود و به صورت مجدد توسط موتور دوم دستگاه روشن شود.

این دستگاه ترکیب موتور دیزلی و یک ژنراتور الکتریکی بوده که جهت تولید انرژی الکتریکی کاربرد دارد.

دیزل ژنراتور جایگزین مناسبی برای منبع برق است که در هنگام قطعی برق در منازل، ساختمان‌های اداری، کارخانجات و مراکز درمانی مانند بیمارستان کاربرد دارد.

به عبارت بسیار ساده‌تر دیزل ژنراتور دستگاهیست که انرژی مکانیکی را به انرژی الکتریکی تبدیل می‌کند.

قطعات دیزل ژنراتور چیست؟

 1. موتور ژنراتور
 2. منبع تغذیه
 3. سیستم سوخت دیزل
 4. سیستم‌های خنک‌کننده و خروجی هوا
 5. سیستم روغن‌کاری
 6. شارژ باتری ژنراتور
 7. صفحه کنترل
 8. قابلیت مونتاژ اصلی دستگاه

اجاره دیزل ژنراتور در ایران

در برخی شرایط که هزینه خرید ژنراتور بالاست و شما برای مدت زمان مشخصی به ژنراتور نیاز دارید می‌توانید از خدمات اجاره دیزل ژنراتور بهره بگیرید. جهت اجاره موتور برق می‌توانید از خدمات شرکت ار ای جی پاور استفاده کنید. ژنراتورها انواع مختلفی دارند که شرکت ار ای جی پاور کلیه این ژنراتورها را اجاره می‌دهد، اجاره ژنراتور سایلنت، اجاره ژنراتور ماینینگ و… بخشی از خدمات این شرکت هستند. علاوه براین موارد این شرکت در برخی استان‌های دیگر نیز خدماتی را ارائه می‌کند.

قیمت رقابتی 98
تضمین کیفیت 89
رضایت مشتری 79

ژنراتور دیزلی در مشهد

بسیاری از مدیران و صاحبان کسب‌وکار برای مدتی ممکن است دسترسی به برق اصلی نداشته باشند یا برای مدت زمان کوتاهی نتوانند هزینه خرید یک موتور برق  را تامین کنند به همین دلیل مجبور به اجاره آن خواهند شد.

جهت اجاره دیزل ژنراتور در مشهد نیز می‌توانید از خدمات شرکت ار ای جی پاور نیز بهره بگیرید.

اجاره ژنراتور در شیراز

بسیاری از کسب‌وکارها در شیراز ممکن است برای مدت زمانی دسترسی به برق نداشته باشند یا قطعی برق را تجربه کنند. به همین منظور در طول این زمان مجبور به اجاره موتور برق هستند. شرکت ار ای جی پاور در شیراز نیز به بسیاری از صنایع و کسب‌وکارهای مختلف خدمات ارائه می‌دهد. اجاره ژنراتور سایلنت، اجاره ژنراتور ماینینگ و… جز خدمات این شرکت خواهد بود.

اهواز بازار خرید ژنراتور

اهواز یکی از شهرهای بسیار گرم در کشور عزیزمان ایران است. به همین دلیل با قطع شدن موقتی برق ممکن است بسیاری از موادغذایی، دارو و… فاسد شوند. همچنین در برخی شرایط تحمل دمای 35 تا 40 درجه برای افراد بسیار سخت خواهد بود. این مشکلات در فصول گرم مانند بهار و تابستان بیشتر خواهد بود. از این رو افراد می‌توانند در این زمان، به مدت دوره‌ای موتور برق اجاره کنند.

اجاره ژنراتور دیزلی در اصفهان

شرکت‌ها، ارگان‌ها و بیمارستان‌های بسیار بزرگی در سطح استان اصفهان قرار دارند که شاید همه آنها برای مدت زمان کوتاهی نیاز به اجاره موتور برق یا همان ژنراتور داشته باشد. شرکت ار ای جی پاور ارائه‌دهنده خدمات اجاره ژنراتور در اصفهان نیز است.

اجاره ژنراتور در اسلامشهر

اسلامشهر یکی از مناطق اطراف تهران بوده که در برخی مواقع با مشکلات قطعی برق مواجه است. از این رو در برخی شرایط ساکنین این منطقه نیاز به اجاره ژنراتور دارند. شرکت ار ای جی پاور، ارائه‌دهنده خدمات اجاره ژنراتور در اسلامشهر است.

عواملی که برروی قیمت اجاره ژنراتور تاثیرگذار است

 • توان یا قدرت ژنراتور مورد اجاره
 • مدت زمان اجاره ژنراتور (ماهیانه یا روزانه)
 • مکان نصب و بهره‌برداری ژنراتور اجاره شده (مکان نصب نزدیک است یا دور افتاده؟)
 • سایلنت یا کانوپی بودن ژنراتور یا موتور برق
 • تابلو برق اتوماتیک یا پارال ژنراتور در هنگام قطع برق و تامین اضطراری و وصل اتوماتیک برق
 • نحوه نگهداری و اپراتوری سرویس ساعتی، دوره‌ای ژنراتوری که اجاره شده در مبلغ و قیمت اجاره ماهیانه یا روزانه نیز تاثیرگذار است.

برای اجاره دیزل ژنراتور برق معمولا دستگاه های دست دوم در اختیار شما قرار می گیرند، شما در زمان اجاره باید دستگاه را کارشناسی کنید تا از کارکرد آن مطمئن باشید، در صورتی که در زمان اجاره دستگاه به صورت خودکار و بدون آسیب از طرف نیروی انسانی دچار مشکل شود، شرکت تضمین تعمیر و ارائه دستگاه سالم را به شما می دهد. اما درصورتی که مشکل دستگاه به دلیل دخالت نیروی انسانی و دقت نکردن به تعویض فیلتر و راهنمایی های زمان اجاره باشد، هزینه تعمیر توسط اجاره کار باید پرداخت شود.

دیزل های ژنراتور با توجه به میزان تولید کاوا

دیزل های ژنراتور با توجه به میزان تولید کاوا و کاربرد خود به دسته های مختلفی تقسیم می شوند، شما در زمان اجاره دیزل ژنراتور باید به نوع کاربردی مورد نظر خود دقت داشته باشید، برای مثال دیزل ژنراتور دائم کار برای مصارف سنگین با توان تولیدی بالا تا 500 کاوا و بیشتر استفاده می شود اما برای مصارف پایین می توانید از اجاره دیزل ژنراتور خانگی یا برق اضطراری استفاده کنید.

دیزل ژنراتور دائم کار

موتور ژنراتور دائم کار به عنوان یکی از قوی ترین ژنراتور های موجود شناخته می شود، این زنراتور بدون استراحت با استفاده از دو موتور می تواند به صورت مداوم در مکانی هایی که هیچ برقی وجود ندارد به تولید برق بپردازد، از این ژنراتور بیشتر در معدن ها استفاده می شود.

مشخصات دیزل ژنراتور

مشخصات هر دیزل ژنراتور با توجه به مدل ژنراتور تعیین می شود . برای مثال شما مشخصات یکسانی در ژنراتور گازی، بنزینی و پنل خورشیدی وجود ندارد، اما از مشخصات یکسان می توانیم به وجود یک محفظه سیم پیچی شده برای تولید انرزی الکتریسیته در موتور اشاره داشته باشیم که بلا استفاده از سوخت های متنوع به گردش درآمده و همراه با گردش خود نیروی برق را تولید می کند، سیستم تابلو فرمان در تمامی ژنراتور ها به عنوان کنترل کننده پارامتر های موتور شناخته می شوند و می توانند در تمامی دستگاه ها ایراد های ناشی از بد کار کردن موتور را از بین ببرند.

قطعات ژنراتور به سه دسته تقسیم می شوند

 کلیه قطعات مربوط به قسمت دیزل

سیلندر، واشر ها، بوش میل، یاتاقان، سیستم روغن کاری، تسمه ها، فیلتر های مصرفی، اویل پمپ، شاسی کامل، سیستم سوخت رسانی و…

قطعات مربوط به ژنراتور

سیستم اتوماتیک، دیود ها، پل دیود ها، ریستورها، فن ها، پروانه ها و بلبرینگ ها

 کلیه قطعات سیستم الکترونیکی

سنسور ها، برد الکترونیکی، سیستم های کنترلی، شیر برقی، کلید، فیوز ها، قطع کن ها، سیستم های گرمکن

کاربرد دیزل ژنراتور

امروزه اجاره ژنراتور بسیار پرطرفدار شده است زیرا ژنراتور ها با توجه به کاربرد خود در مکان های مختلفی مانند بیمارستان ها، صنایع مختلف، کارخانه ها ، مصارف خانگیف فروشگاه ها و… مورد استفاده قرار می گیرند. برای مثال شما از ژنراتور برق اضطراری می توانید برای کارخانه هاف مراکز صنعتی، مراکز تجاری و… استفاده کنید.

بهترین دیزل ژنراتور

بهترین دستگاه برق با توجه به تحقیقات ژنراتور گازی تعیین شده است، زیرا ژنراتور بنزینی با وجود اینکه به راحتی سوخت خود را تامین میکند اما آلودگی بسیار بالایی دارد و همچنین توان تولید برق کمتری نسبت به ژنراتور گازی دارد. اگر شما از ژنراتور گازسوز برای مصارف پایین مانند برق اضطراری یا مصرف خانگی استفاده کنید، میزان مصرف ژنراتور های گازسوز 30 کاوا 10 متر مکعب بر ساعت تعیین می شود که نهایتا تولید کننده 55 کاوا باشد، در صورت نیاز به برق مصرفی بیشتر می توانید از گاز صنعتی برای دستگاه استفاده کنید.

باتری ژنراتور

باتری هر دیزل ژنراتور با توجه به میزان کاوا ژنراتور متفاوت است و باعث می شود که دستگاه توانایی استارت را در کمترین زمان ممکن داشته باشد. همچنین با توجه به میزان کارکرد دستگاه رادیاتور دستگاه انتخاب می شو، رادیاتور برای خنک کردن موتور استفاده می شود، در دستگاه هایی که کارکرد دائم دارند رادیاتور باید قوی باشد اما در دیزل ژنراتور اضطراری از رادیاتور های معمولی نیز استفاده می شود.

ژنراتور دیزلی  از دو عدد موتور به عنوان اصلی ترین قطعه در ژنراتور تشکیل شده شده است، این موتور ها با مصرف سوخت می توانند به روش درآمده و برق تولید کنند، از قطعات دیگر ژنراتور می توانیم به تابلو فرمان، باتری دیزل، اگزوز دیزل، فیلتر ، رادیاتور، سیلندر، شاسی یا استراکچر ، باک سوخت و… اشاره داشته باشیم.

انواع ژنراتور گازی

این موتور ژنراتور دارای صدای کمتر، سوخت پاک و سوخت ارزان‌تر، سهولت در تهیه سوخت و همچنین دارای آلایندگی کمتر است به همین دلیل به عنوان محبوب‌ترین موتور ژنراتور برای اجاره ژنراتور شناخته می شود. جهت اجاره ژنراتور و یا خرید آن به سایت گروه صنعتی رحیمی مراجعه کنید.

قدرت در ژنراتورها

قدرت دیزل ژنراتور ها با توجه به کاربرد آنها تعیین می شود برای مثال ژنراتور های گازسوز خانگی توانایی تولید 55 کاوا را دارند و برای سوخت خود از گاز شهری استفاده می کنند، در صورتی که ژنراتور برق اضطراری توانایی تولید 100 کاوا ژنراتور برق دائم توانایی تولید 500 کاوا را دارد.

ما کارشناسان صنعتی داریم که با دانش عمیق صنعت به شما کمک می‌کنند ژنراتور مناسبی را انتخاب کنید که متناسب با نیازهای شما باشد. ما ژنراتورهایی را برای املاک تجاری، املاک صنعتی، مراکز داده، بیمارستان ها، امکانات تجاری تجاری و موارد دیگر عرضه می کنیم!

کارشناسان گروه صنعتی رحیمی

کارشناسان ما همچنین می‌توانند به شما در زمینه ژنراتورهای برق اولیه، پیوسته و آماده به کار کمک کنند و همچنین بهترین ژنراتور اضافی، جدید یا مستعمل را پیدا کنند که به بهترین وجه با برنامه مورد نیاز شما مطابقت دارد.

ژنراتورهای ما به طور کامل بازرسی، سرویس و تأیید شده اند، که تضمین می کند ژنراتور با کیفیتی را خریداری می کنید که می توانید به آن وابسته باشید.

اگر یک ژنراتور مطابق با استانداردهای صنعت نباشد، ما تمام تعمیرات یا اصلاحات لازم را انجام می دهیم و هر ژنراتور را قبل از فروش به طور کامل آزمایش می کنیم.

این تضمین می کند که یک ژنراتور کامل کلید در دست آماده روشن شدن و رفتن است!