تنظیم گاورنر دیزل ژنراتور + راه اندازی

تنظیم گاورنر دیزل ژنراتور + راه اندازی: گاورنر دیزل ژنراتور یکی از مهم‌ترین تجهیزات در سیستم قدرت است و دارای انواع مختلفی می‌باشد. زمانی‌که ژنراتور زیر بار باشد باعث افت سرعت خواهد شد؛ این اتفاق باتوجه به مصرف کننده ای که به آن متصل است صورت می‌گیرد. این مسئله موجب تغییرات فرکانس می‌شود که برای بار مضر است.

تنظیم گاورنر دیزل ژنراتور

گاورنر دیزل ژنراتور دارای تنظیم اولیه کارخانه سازنده بوده اما از جایی که گاورنر ها به طور کلی روی موتور دیزل نصب می‌شوند، برای تنظیم گاورنر دیزل ژنراتور باید طبق نقشه به ترتیب عمل کرد.

1-  اول دیزل را روشن نموده و سپس دور را با پتانسیومتر تنظیم می‌کنند.

2- بعد از گرم شدن دیزل ضریب بهره را با پتانسیومتر تنظیم می‌کنند به گونه ای که با چرخاندن پتانسیومتر در جهت حرکت عقربه های ساعت دیزل ژنراتور به حالت عادی بر گردد. در این شرایط باید بهره گاورنر تنظیم شود.

3- ابتدا ضریب بهره گاورنر با پتانسیومتر را تنظیم می‌کنند به گونه ای که با چرخاندن پتانسیومتر در جهت عقربه های ساعت دیزل از حالت عادی خارج شده و دچار نوسان می‌شود در این حالت باید پتانسیومتر را خلاف عقربه های ساعت حرکت داد تا دوباره به حالت اولیه خود برگردد و به ضریب پایداری برسد.

4- بعد از تنظیم گاورنر در حالت بار باید به دیزل بار اعمال کرد تا تنظیم مجدد انجام شود.

برای خرید گاورنر دیزل ژنراتور می‌توانید به بخش معرفی محصولات مراجعه کنید و در آن‌جا پس از تحقیق در مورد محصولات مختلف موجود در شرکت و مطالعه کیفیت و ویژگی های آن‌ها، بهترین محصول را باتوجه به نیازشان انتخاب کنید. در صورت نیاز مشتریان به مشاوره می‌توانند با مختصصین مجموعه ارتباط برقرار کرده و به صورت تلفنی از راهنمایی های لازم بهرمند شوند.

انواع گاورنر دیزل ژنراتور موجود در بازار

برای خرید و اجاره دیزل ژنراتور پیشنهاد می شود راهنمای جامع خرید دیزل ژنراتور را مطالعه کنید. گاورنر دیزل ژنراتور دارای انواع گوناگونی است که در این بخش به برخی از آن‌ها خواهیم پرداخت:

گاورنر مکانیکی

این محصول از تعدادی چرخ دنده، وزنه، زنجیر کوچک، تسمه کوچک، شکل گرفته است و همانطور که از اسمش مشخص است مکانیکی عمل می‌کند. گاهی ممکن است نواره ترمو استاتیک به عنوان ورودی به کار گرفته شود تا دمای کوره را کنترل کند. ورودی دارای دسته جداکننده است که با چرخاندن یک پیچ خروجی یا بازه را مشخص می‌کند. این مدل از گاورنر قدیمی است و دقت و سرعت پایینی دارد و همچنین کنترل از راه دور هم ندارد.

پیشنهاد می‌شود: 5 نکته مهم در خرید دیزل ژنراتور

گاورنر هیدرومکانیکی

گاورنر هیدرومکانیکی دارای سیلندر و پیستون، لوله مسیر های هیدرولیک، هرزگرد، چرخ دنده نیز می‌باشد. با پردازش انجام شده با چرخ دنده ها، زنجیر، و تسمه داخل جعبه ریخته گری، به سمت پیستون که داخل سیلندر قرار دارد انتقال می‌یابد. پیستون نیرو را به نیروهای هیدرولیک تبدیل می‌کند. کار پیستون تبدیل نیرو به نیروی هیدرولیک به محل دورتر است.

گاورنر الکترومکانیکی

این دستگاه اولین دستگاه کنترل کننده سرعت یا دور به واسطه کنندگان ژنراتور است. گاورنر الکترومکانیکی دارای سرعت بالایی بوده و ابعاد خیلی کوچکتری نسبت به گاورنر های دیگر دارد. این دستگاه دارای دو قسمت مکانیکی و الکتریکی است و امکان دارد که چرخ دنده مارین یا جعبه دنده و یا حلزونی افزاینده نیرو، اهرم ساده یا یک فنر باشد. قسمت الکتریکی یا یک سیم پیچ است که تولید‌کننده میدان مغناطیسی است یا یک الکتروموتور.

پیشنهاد می‌شود: در عیب یابی ژنراتور به چه نکاتی باید توجه کرد

بخشی از کاربرد دیزل ژنراتور

دیزل ژنراتور ها دارای کاربرد فراوانی هستند اما در این مقاله به طور مختصر به بخشی از کاربردهای آن خواهیم پرداخت.

یکی از مهم‌ترین کاربردهای دیزل ژنراتور تامین برق ساختمان ها است. تامین برق در ساختمان های مختلف و واحدها متفاوت است. به طور مثال تامین برق در ادارات و سازمان‌ها، شرکت‌ها باید به گونه ای باشد که قطعی برق اتفاق نیفتد چون قطعی در این محل ها باعث ضرر و زیان فراوانی می‌شود.

پیشنهاد می‌شود: خرید و اجاره ژنراتور ماینینگ در تهران

اما کاربرد دیزل ژنراتور در خانه، معمولا هنگامی که برق می‌رود باید برق واحد های مسکونی را تا زمانی که برق نیست تامین کند. این دستگاه در بیمارستان ها نیز کارایی دارد و باید همه بیمارستان ها از برق اضطراری برخوردار باشند.

همه بیمارستان های دولتی و خصوصی مستثنا از این مسئله نیستند و دارای چند مولد برق بوده تا در زمان وقوع حادثه مثل سیل، زلزله، طوفان بتوانند برق مورد نیاز محل را تامین کنند و جان بیماران در خطر نیفتد.

دیزل ژنراتور یک دستگاه با کارایی بسیار بالا است و در صنایع مختلف از آن استفاده می‌شود. این دستگاه امروزه دارای تکنولوژی بسیار پیشرفته ای است و با ولتاژ بسیار بالا تولید می‌شود. موتور های دیزلی باتوجه به ظرفیتی که دارند، جریان برق را در مدت مشخصی تامین کرده و در صورت قطعی برق وارد عمل می‌شوند.

خرید ژنراتور در سراسر کشور

ژنراتور ها دارای سه نوع سوخت مصرفی هستند که عبارت اند از: گاز، بنزین و دیزل، که نوع بنزینی آن دیگر کارایی ندارد و مورد استفاده قرار نمی‌گیرد. ژنراتور بنزینی در ایران برای ساختمان های تک واحدی استفاده می‌گردد  اما در صنایع مختلف و بزرگ از آن استفاده نمی‌شود.

خرید دیزل ژنراتور در ایران دارای شرایط خاص و ویژه ای است و بهتر است برای خرید از، نوع گازوئیلی و دیزلی آن را انتخاب نمایید. امکان جابه‌جایی گازوئیل بسیار راحت بوده و در همه جای ایران هم در دسترس می‌باشد اما این مسئله در مورد گاز این چنین نیست.

اما اگر شما امکان دسترسی به هر دو گاز را دارید می‌توانید هریک از مدل های آن را خریداری کنید. این سایت به شما کمک می‌کند تا در خرید ژنراتور با اطمینان قدم بردارید. برای خرید ژنراتور می‌توانید همین حالا اقدام کنید.

اجاره دیزل ژنراتور به تمام نقاط ایران

به دلیل بالا بودن قیمت دیزل ژنراتور مجموعه ما این امکان را فراهم کرده است تا مشتریان و مصرف کنندگان این محصول را به صورت موقت از شرکت اجاره کنند و از محصولات ما استفاده کنند.

مجموعه بازرگانی که در حال حاضر مشغول به فعالیت در زمینه دیزل ژنراتور می‌باشد در نظر دارد تا محصولات خود را به صورت اجاره ای و با در نظر گرفتن شرایطی آسان در خدمت مشتریان قرار دهد. ما در تلاش هستیم تا بتوانیم بهترین محصولات را به شما مشتریان عزیز در کمترین زمان ممکن در هرجای ایران که هستید عرضه نماید. برای اطلاع از شرایط اجاره دیزل ژنراتور با مختصصان مجموعه تماس حاصل فرمایید.

به خواندن ادامه دهید

پست های مرتبط